Gimnastyka sportowa Bydgoszcz ikona Akrobatyka sportowa Bydgoszcz ikona

Baza sportowa Bydgoszcz ikona

Olimpiczycy ikona

Udany występ akrobatów na MISTRZOSTWACH EUROPY w Portugalii

W dniach 25-29.09.2009 roku w Vila do Conde/ PORTUGALIA/ odbyły sięMISTRZOSTWA EUROPY 11-16 lat w akrobatyce sportowej.

Izabela PRYŁOWSKA i Klaudia DACHOWSKA w konkurencji dwójek kobiet 11-16 lat wywalczyły brązowe medale MISTRZOSTW EUROPY

Po świetnym starcie w kwalifikacjach, startując w finale Mistrzostw Europynasze dziewczęta zdobyły III miejsce i brązowe medale z wynikiem 28.00 pkt, ulegając w sportowej walce tylko reprezentantkom Rosji – 28.750 pkt.  i Wielkiej Brytanii – 28.500 pkt. W eliminacjach wystartowały 22 zespoły z 15 państw Europy, do finału zakwalifikowało się 8 zespołów.

Ubiegłoroczni brązowi medaliści Mistrzostw Świata Marta SZUMACHER iBruno WAŁASZEWSKI w konkurencji dwójek mieszanych 11-16 lat tym razemmimo świetnie i precyzyjnie wykonanego układu finałowego tegorocznych Mistrzostw Europy, decyzją sędziów zespół zostałsklasyfikowany na IV-tym miejscu za Portugalią, której zaliczono wyższą trudność układu finałowego o 0,1 pkt. co zdecydowało o przyznaniu brązowych medali Portugalii, mimo, że w finale oba zespoły uzyskały taki sam wynik końcowy 28.300 pkt. Mistrzem Europy został zespół Wielkiej Brytanii -28.650 pkt, przed Rosją -28.600 pkt. W tej konkurencji wystartowało 11 zespołów z 7 państw Europy, do finału zakwalifikowano 6 zespołów.

Zawodnicy BKSG "Zawisza" są wychowankami trenerów Mirosławy i Andrzeja Kardas.

Serdeczne gratulacje dla zawodniczek/ka i ich trenerów.