Gimnastyka sportowa Bydgoszcz ikona Akrobatyka sportowa Bydgoszcz ikona

Baza sportowa Bydgoszcz ikona

Olimpiczycy ikona

III Memoriał im. Karola Paszkiewicza

W dniu 07.02.2009 roku w hali Bydgoskiego Klubu Sportów Gimnastycznych Zawisza odbyły się zawody sportowe dzieci klas I – II -III, podsumowujące I -sze półrocze szkolenia w roku szkolnym 2008/2009 pod nazwą III Memoriał im. Karola Paszkiewicza.

Przy pełnych trybunach kibiców obserwujących zmagania, pierwsi wystartowali uczniowie klasy I chłopców i dziewcząt oraz uczniowie klasy III w gimnastyce sportowej. Wśród uczennic I miejsce zajęła WięcławskaWiktoria pokonując Wawryszczuk Katarzynę oraz Kowalską Laurę. Wśród chłopców klasy I zwyciężył Gawron Klaudiusz, II miejsce zajął Łojewski Mikołaj a III Heigelman Jakub. W klasie III najlepszym okazał się Igor Drążkowski, II miejsce zajął Damian Perczak a III miejsce wywalczył Błażej Juszczak. Wśród chłopców klasy II najlepiej wypadł Arkadiusz Bejger, pokonując Mateusza Daroszewskiego oraz Miłosza Izdebskiego. Zwycięzcy I – wszej części zawodów otrzymali piękne medale a wszyscy pamiątkowe dyplomy i słodycze.

Po zmaganiach gimnastyków uroczystego otwarcia zawodów dokonał dyrektor klubu Adam Spiehs. Przypomniał on sylwetkę patrona turnieju Karola Paszkiewicza. Nagrody najlepszym zawodniczkom i zawodnikom naszego klubu za osiągnięte wyniki sportowe za 2008 rok, wręczył Prezes klubu Stanisław Sosnowski. Pierwszoklasiści zostali oficjalnie pasowani na członków klubu.

Po otwarciu zawodów wystartowali zawodnicy akrobatyki sportowej. Wśród dziewcząt klasy II zwyciężyła Gwardzik Natalia, II miejsce zajęła Sklepowicz Magdalena a III była Wróblak Natalia. Wśród chłopców klasy II najlepszym okazał się Weinerowski Filip, pokonując Pytlińskiego Gracjana oraz Romantowskiego Oliwiera. Najlepszą wśród dziewcząt klasy III okazała się Sobczak Lidia, II miejsce zajęła Szypryt Paulina a III miejsce zajęła Stawska Anna.W klasie III chłopców zwyciężył Przybytniak Olaf, II miejsce zajął Sobiech Nicolas a III wywalczył Kruczkowski Karol. Wśród dziewcząt w skokach na trampolinie zwyciężyła Kujawska Julia, II miejsce zajęła Olszanowska Oliwia a III miejsce wywalczyła Suwik Wiktoria. W konkurencji skoków na trampolinie wśród chłopców  najlepszym okazał się Wiśniewski Kacper, II miejsce zajął Steliga Filip a III Lewicki Bartłomiej. Zwycięzcy II – części zawodów otrzymali piękne medale a wszyscy pamiątkowe dyplomy i słodycze.