Gimnastyka sportowa Bydgoszcz ikona Akrobatyka sportowa Bydgoszcz ikona

Baza sportowa Bydgoszcz ikona

Olimpiczycy ikona

11 MEDALI GIMNASTYKÓW W ZABRZU

11 medali zdobyli nasi gimnastycy, którzy w dniach 22-26.06.2014 uczestniczyli w Finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Zabrzu.

W klasie III Oliwier Białowąs zdeklasował rywali wygrywając wielobój z przewagą 4,75 pkt. i zdobywając trzy złote medale (wielobój, ćw. wolne, drążek). Dwa złote medale (koziołek  i kółka) zdobył Jakub Jakubowski, złoty medal (na skoku) zdobył Oskar Janowski, srebrny medal (ćw. wolne) Bartosz Przetakiewicz, a brązowy medal (koziołek) Filip Saja.

W klasie II Arkadiusz Bejger zdobył trzy medale (srebrny w wieloboju i na drążku oraz brązowy na kółkach).

Trenerami zawodników są: Sławomir Różański, Robert Pilewski, Dariusz Malinowski.

Po raz pierwszy w Finałach OOM wzięły udział nasze gimnastyczki. Sonia Le Khac zajęła 16 miejsce, a Laura Drapiewska 25 miejsce w wieloboju i 8 w ćw. wolnych.