Gimnastyka sportowa Bydgoszcz ikona Akrobatyka sportowa Bydgoszcz ikona

Baza sportowa Bydgoszcz ikona

Olimpiczycy ikona

Sukces młodych gimnastyków

Przez dwa dni w obiektach bydgoskiego Zawiszy startowało 160 gimnastyków. Najpierw do rywalizacji przystąpili seniorzy, w tym kadrowicze oraz juniorzy. Drużynowe mistrzostwa Polski w klasie mistrzowskiej zakończyły się wygraną AZS AWF Biała Podlaska – 159,066 pkt. Srebrny medal zdobył zespół AZS AWFiS Gdańsk – 157,316, a brązowy NTG Nysa – 156,149 punktu. W klasie I zwyciężył zespół MKS Gdańsk, II miejsce zajął zespół NTG Nysa a III KG Radlin. W klasie II zwyciężył zespół AZS AWF Kraków, II miejsce zajął zespół MKS Kusy Szczecin a III Cukrownik Chybie. W klasie III najlepsi okazali się zawodnicy z MKS Gdańsk, II miejsce zajął zespół z KG Radlin a III AZS AWF Kraków.

W Pucharze Polski w klasie mistrzowskiej wystąpił najlepszy bydgoski gimnastyk Adam Rzepa. Podopieczny trenera Dariusza Malinowskiego niemal w ostatniej chwili zdecydował się na udział w zawodach, bo leczy kontuzję stawu skokowego. Adam w klasyfikacji generalnej zajął VIII miejsce.

Sukcesem gimnastyków BKSG Zawisza zakończył się Ogólnopolski Finał Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików. Bydgoszczanie zajęli miejsca w pierwszej szóstce.

W zawodach, który jest odpowiednikiem mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej, nie mieli sobie równych. W gronie 43 najlepszych gimnastyków, wyłonionych w eliminacjach strefowych, podopieczni trenera Sławomira Różańskiego zajęli sześć pierwszych miejsc. Wygrał Arkadiusz Bejger – 88,016 pkt, przed Miłoszem Izdebskim – 87,650, Mateuszem Klóską – 86,600 i Mateuszem Daroszewskim – 86,150. Piąty był Dawid Kubiak – 85,100, a szósty Michał Marzec – 84,150. Młodzi bydgoscy gimnastycy są uczniami Zespołu Szkół nr 15.

To ich ostatni występ w klasie młodzieżowej, za rok chłopcy będą startowali już w klasie III, a zatem poprzeczka idzie w górę, ale jestem dobrej myśli.